Utworzenie żłobka w ramach Programu „Maluch+” w miejscowości Złojec

W dniu 03.04.2024r. Gmina Nielisz podpisała umowę w sprawie przekazania środków finansowych z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, Europejskiego Funduszu Społecznego + w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027 oraz budżetu państwa na dofinansowanie realizacji zadania dotyczącego tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH+” 2022-2029. 

Całkowita wartość projektu: 705 764,16 zł

Wartość dofinansowania z KPO: 573 792,00 zł

Wartość dofinansowania z Budżetu Państwa: 77 416,02 zł

Środki własne: 54 556,14 zł

W ramach projektu zaplanowano adaptację części pomieszczeń parteru budynku szkoły w miejscowości Złojec z przeznaczeniem na żłobek dla 16 dzieci. Przewiduje się dwie sale pobytu dla 16 dzieci, po 8 dzieci w każdej Sali. Pomiędzy salami przewiduje się węzeł sanitarny dla dzieci dostępny bezpośrednio z obu sal. Wejście zaplanowano od strony południowej. Przy wejściu zaplanowano korytarz prowadzący do szatni. Zaplanowano dwie sale składające się z części przeznaczonej do zabaw z wydzielonym miejscem do higienicznego spożywania posiłków oraz części sypialnej z łóżeczkami. Pomiędzy salami przewidziany jest węzeł sanitarny dostępny z obu sal. Zapewniony zostanie odpowiedni posiłek dla dzieci na zasadzie cateringu. Posiłki będą przygotowywane w istniejącej kuchni a następnie przenoszone w sposób zgodny z przepisami z zaplecza kuchennego i wydawane. Przewiduje się również możliwość pozostawienia przez matki własnego pokarmu w opisanych pojemnikach. W tym celu przewidziano w pomieszczeniu zaplecza kuchennego chłodziarkę na pokarm matek. Do podgrzewania posiłków przewidziano podgrzewacze. Zaplanowano również zakup zmywarki oraz sterylizatora do butelek. Dla potrzeb przechowywania sprzętu i środków czystości przewidziano zamykane na klucz pomieszczenie porządkowe. Na zewnątrz budynku zaplanowano parkingi oraz plac zabaw.   

strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top