Rejestracja na szczepienia pracowników placówek wsparcia dziennego

PS-II.021.4.8.2021 Lublin, dnia 19 lutego 2021 r.

 

Pani/Pan

Wójt/ Burmistrz/ Prezydent

Starosta Powiatu

(wszyscy)

 

Uprzejmie informuję, że dzięki inicjatywie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w poniedziałek 22 lutego 2021 r. rozpocznie się rejestracja na szczepienia pracowników placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez gminę lub powiat, a także działających na zlecenie lub na podstawie zezwolenia wójta gminy, burmistrza/prezydenta miasta lub starosty powiatu.

 

Rejestracja ta odbywać się będzie za pośrednictwem formularza, który zostanie udostępniony tego samego dnia na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Wójtowie gmin, burmistrzowie/prezydenci miast lub starostowie powiatu (w zależności przez kogo prowadzona jest dana placówka lub kto zlecił/zezwolił na jej prowadzenie) proszeni są, aby powiadomić placówki wsparcia dziennego o możliwości zgłoszenia się pracowników na szczepienie. Dodatkowo wójtowie gmin, burmistrzowie/prezydenci miast lub starostowie powiatu dokonywać będą zgłoszeń. Tym samym, są również odpowiedzialni za uzyskanie i zebranie danych chętnych pracowników od kierowników/dyrektorów placówek.

We wspomnianym wcześniej formularzu, wójtowie gmin, burmistrzowie/prezydenci miast lub starostowie powiatu (w zależności przez kogo prowadzona jest dana placówka lub kto zlecił/zezwolił na jej prowadzenie), po uprzednim uzyskaniu danych od kierowników/dyrektorów placówek wsparcia dziennego, zgłoszą na szczepienia chętnych pracowników danej placówki.

W formularzu należy wskazać osobę wprowadzającą dane pracowników (wójta gminy, burmistrza/prezydenta miasta, starostę powiatu lub też osobę przez nich upoważnioną), a także podstawowe dane podmiotu oraz pracowników zgłaszających się na szczepienia oraz powiat i/lub gminę, w której działa dana placówka.

W przypadku placówek prowadzonych przez powiat lub tych, którym powiat zlecił/zezwolił na jej prowadzenie, należy wskazać jedynie powiat.

Wójt gminy, burmistrz/prezydent miasta lub starosta powiatu będzie miał czas na wypełnienie formularza zgłoszeniowego do środy 24 lutego 2021 r.

Pracownik placówki wsparcia dziennego musi zgłosić się do dyrektora placówki, w której jest zatrudniony i poinformować o chęci zaszczepienia się. W momencie dostawy preparatów do punktu szczepień, pracownik ten otrzyma informacje, kiedy i gdzie ma przyjechać na szczepienie.

Pracownik ten nie musi wypełnić żadnych dodatkowych formularzy zgłoszeniowych, dzwonić na infolinię czy wysyłać sms. Formularz wypełni za niego wójt gminy, burmistrz/prezydent miasta, starosta powiatu lub osoba przez nich upoważniona.

W dniu wyznaczonego terminu pracownik musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety.

 

Uprzejmie proszę o możliwie jak najszybsze poinformowanie pracowników placówek wsparcia dziennego o możliwości zgłoszenie się pracowników na szczepienie.

Jednocześnie informuję o opublikowaniu w Centralnej Aplikacji Statystycznej w obszarze WRiSPZ, sprawozdania jednorazowego o symbolu „DSR - PWD – Szczepienia”, dotyczącego działań samorządu w kierunku poinformowania placówek o możliwości zgłoszenia pracowników placówek wsparcia dziennego do szczepień. Wypełnione sprawozdanie samorządy gminne i powiatowe przekazują do 25 lutego br.

 

 

 

 

Z up. Wojewody Lubelskiego

 

Dyrektor

Wydziału Polityki Społecznej

/-/

Albin Mazurek

/podpisano elektronicznie/

 

strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top