Raport z konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Gminy Nielisz w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Nielisz

Zgodnie z ustawą o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r. istotnym elementem tworzenia i wdrażania Gminnego Programu Rewitalizacji jest partycypacja społeczna. Konsultacje społeczne stanowią nierozerwalny element procesu opracowywania wszelkich dokumentów strategicznych. Pozwalają one na zapoznanie się ze społecznym odbiorem danego dokumentu oraz ze stopniem jego społecznej aprobaty, umożliwiając dotarcie do szerokiego grona osób, których dany dokument bezpośrednio dotyczy. Uczestnicy konsultacji społecznych poprzez zgłaszanie uwag i opinii mają możliwość wpływania na kształt danego dokumentu. Proces konsultacyjny zapewnia wypracowanie możliwie najtrafniejszych, najbardziej użytecznych oraz realistycznych zapisów.

Gmina Nielisz jest w trakcie opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji, w związku z powyższym przeprowadzono diagnozę i delimitację obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, która miała na celu wskazać obszary, charakteryzujące się koncentracją problemów społecznych oraz gospodarczych lub przestrzenno-funkcjonalnych lub środowiskowych lub technicznych.

Przedmiotem Raportu jest dostarczenie kompleksowej informacji z przebiegu konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Gminy Nielisz w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Nielisz oraz zaprezentowanie uwag, które wpłynęły.

 

Dokumenty do pobrania:

 

strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top