Prace badawcze związane z „Budowa linii kolejowych: nr 54 TRAWNIKI-KRASNYSTAW i nr 56 WÓLKA ORŁOWSKA-ZAMOŚĆ-TOMASZÓW LUBELSKI-BEŁŻEC”

Geopartner Geofizyka Sp. z o. o. uprzejmie informuje, że w terminie od 25.05.2022 r. do 30.09.2022 r. na terenie gminy  prowadzone będą lotnicze prace geofizyczne, polegające na przelocie helikoptera wyposażonego w aparaturę kontrolno-pomiarową.  Prace te prowadzone będą w oparciu o Umowę o świadczenie usług zawartą pomiędzy Egis Poland Sp. z o.o. jako partner Konsorcjum w składzie z Egis Rail S.A. oraz JAF-GEOTECHNIKA Sp. z o.o. a firmą GeopartnerGeofizyka Sp. z o.o. w ramach realizacji projektu „Opracowanie studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ)  dla Zadania: „Budowa linii kolejowych: nr 54 TRAWNIKI-KRASNYSTAW i nr 56 WÓLKA ORŁOWSKA-ZAMOŚĆ-TOMASZÓW LUBELSKI-BEŁŻEC”. Badania będą miały na celu rozpoznanie budowy geologicznej wzdłuż odcinków pomiarowych przedstawionych na załączonej mapie. Do helikoptera podwieszony będzie układ pomiarowy rejestrujący naturalne pole
magnetyczne Ziemi oraz wzbudzone pole elektromagnetyczne, który działa jak duży skaner 3D gruntu, podobne jak skanery MR lub USG w szpitalach. Helikopter będzie leciał  na wysokości około 100 m, zaś podwieszony
układ pomiarowy będzie przemieszczał się około 40 do 50 m nad powierzchnią ziemi.  Planowana prędkość przelotu to 60 do 80 km/h. Planowane pomiary oraz sam przelot są nieuciążliwie dla mieszkańców, nie oddziaływają oraz nie  stanowią zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Poziom natężenia pola elektromagnetycznego zastosowanego układu pomiarowego  jest znacznie mniejszy niż poziom natężenia pola emitowany przez linie elektryczne czy sieci telefonii komórkowej.

LINK, DOKUMENT PDF

strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top