Otwarcie Dziennego Domu Senior+

16 grudnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Dziennego Domu Senior +  w gminie Nielisz w miejscowości Krzak. Na zaproszenie inicjatora domu Adama Wala Wójta Gminy Nielisz przybyło wiele znakomitych gości. Otwarciu towarzyszyło tradycyjne przecięcie wstęgi.

Dom powstał dzięki Programowi Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 – 2020, edycja 2019 r., w ramach którego gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 298 000 zł. Dotacja została przekazana na  utworzenie (przebudowę i remont) oraz wyposażenie placówki. Powstała między innymi kuchnia, pokoje do fizjoterapii i pomieszczenia gospodarcze. Idea ma na celu organizowanie czasu seniorów w wielu wymiarach. Przewidywane są również terapie zajęciowe. Nieoceniona wartość przedsięwzięcia to stworzenie godziwego miejsca dla seniorów aby mogli miło spędzić czas i integrować się z innymi swojego pokolenia. Seniorzy będą mogli korzystać z  zajęć edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych czy podnoszących sprawność ruchową. Działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior+” prowadzona będzie od 02 stycznia 2020 roku od poniedziałku do piątku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nieliszu prowadzi rekrutację osób w wieku 60+ do uczestnictwa w Dziennym Domu Senior+ w Krzaku. Nabór osób trwał do 10 grudnia 2019 r. Osoby, które się nie zapisały, a są zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o zgłaszanie się w celu składania formularzy zgłoszeniowych w jednostce GOPS w godzinach  07.30 – 15.30.  Formularz zgłoszeniowy można pobrać także na stronie internetowej GOPS.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń zostanie utworzona lista rezerwowa osób oczekujących do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez placówkę. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające samotnie.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod nr tel. 84/ 687 94 89.

Przypominamy, że uczestnikami zajęć w Dziennym Domu  Senior +  mogą być kobiety i mężczyźni w wieku 60 +, nieaktywne zawodowo, wymagające częściowej opieki lub pomocy oraz zamieszkujące na terenie gminy Nielisz. Zakłada się objęcie wsparciem 15 osób.


Galeria
strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top