INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI SKAŁADANIA WNIOSKÓW O SZACOWANIE STRAT POWSTAŁYCH WSKUTEK WIOSENNYCH PRZYMROZKÓW

 

Szanowni Rolnicy,

 

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego –przymrozków wiosennych, Wójt Gminy Nielisz informuje, że osoby poszkodowane w/w zjawiskiem, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych.

 

Wzór wniosku dostępny jest poniżej oraz w siedzibie gminy. Wniosek należy złożyć w Urzędzie – pokój nr 16 .

Przy wypełnianiu należy pamiętać, aby wymienić WSZYSTKIE działki  uwzględnione we  wniosku o dopłaty bezpośrednie na 2024 rok. Prosimy również o podaniu aktualnego numeru telefonu w celu sprawnego kontaktu pracowników Urzędu z wnioskodawcą.

W przypadku gospodarstwa rolnego położonego na obszarze co najmniej dwóch gmin, w których wystąpiły szkody, formularze wniosku składa się do każdej gminy oddzielnie, wpisując do nich tylko uprawy znajdujące się na terenie danej gminy.

Po sporządzeniu protokołów cząstkowych, rolnik przekazuje do gminy, na terenie której znajduje się siedziba gospodarstwa (tzn. miejsce zamieszkania rolnika) protokół cząstkowy. Komisja w tej gminie sporządza protokół zbiorczy, wpisując do niego wszystkie uprawy z protokołów cząstkowych oraz uprawy położone na terenie zamieszkania rolnika.

Nadmienia się, że komisje sporządzają protokoły szacowania strat na wzorze obowiązującym w danym roku, udostępnionym na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa, potwierdzając tym wystąpienie szkód. Protokoły te będą potrzebne rolnikom m.in. do wnioskowania o rekompensaty, jeśli ministerstwo rolnictwa je uruchomi.

Załącznik do pobrania:

 

strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top