Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Ujazdowie

Dofinansowanie na rok 2024

​​

Zgodnie z umową nr 762 na 2024 rok Gmina Nielisz otrzymała dofinansowanie na Moduł II - Funkcjonowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Ujazdowie w kwocie 861 280,00 zł oraz na koszty obsługi programu kwotę 4 306,40 zł.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Ujazdowie zostało przystosowane dla 17 osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym.

Oferuje możliwość pobytu całodobowego dla 9 osób oraz 8 godzinny pobyt, pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku dla 8 osób.

COM służy osobom niepełnosprawnym w przygotowaniu ich do prowadzenia niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia - na miarę ich indywidualnych możliwości. Zadaniem ośrodka jest wspieranie psychiczne oraz poradnictwo życiowe dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz rozwijanie dojrzałości społecznej, w tym sprawności w samoobsłudze, zaradności osobistej i umiejętności współpracy.

Pobyt w COM w pozytywny sposób wpływa na procesy uspołecznienia i nawiązywania relacji interpersonalnych osób niepełnosprawnych.

W Centrum prowadzone są zajęcia w ramach różnego rodzaju aktywizacji.

 Do przykładowych należą:

 • zajęcia rękodzieła artystycznego
 • zajęcia plastyczne
 • warsztaty teatralne
 • zajęcia z poezji
 • zajęcia integracyjne
 • Trening w zakresie wyglądu zewnętrznego i higieny osobistej,
 • Aktywizowanie do samodzielnego podejmowanie czynności związanych z codziennym funkcjonowaniem, nabywanie umiejętności doboru odzieży do pory roku, pogody, okoliczności.
 • Podtrzymywanie umiejętności pisania, czytanie oraz orientacji w środowisku społecznym (przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego)
 • Trening radzenia sobie ze stresem, rozładowywanie napięć psychicznym i emocjonalnych, redukcja lęków poprzez trening emocjonalny, relaksacyjny, muzykoterapia, teatroterapia oraz trening asertywności.
 • Aktywizacja uczestników do aktywnego spędzania wolnego czasu:
 • Rozwijanie sprawności manualnych oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej poprzez

gimnastykę ogólno – rozwojową, ćwiczenia korekcyjne, ogólnousprawniające, manualne.

Świadczone są usługi w zakresie opieki, rehabilitacji oraz różnorodnych zadań animacyjnych dla osób z umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Usługi prowadzone w Centrum są różnorodne oraz dostosowane do potrzeb uczestników.

Centrum zapewnia uczestnikom poczucie bezpieczeństwa, komfortu, odpoczynku, pielęgnowania relacji z innymi mieszkańcami, rodziną, przyjaciółmi, możliwości prowadzenia godnego życia, przygotowywania posiłków, rozwoju zainteresowań.

Poprzednie lata:


Galeria
strona główna
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.Kliknij tutaj »

Kontakt

Urząd Gminy Nielisz
Nielisz 279, 22-413 Nielisz
e-mail: sekretariat@nielisz.pl
Tel: 84 631 27 27, 84 631 27 39
Fax: 84 631 27 15

Polub nas

Projekt i wykonanie : Freeline.
2019 © Gmina Nielisz
Scroll top